İlhan Akansoy  BAŞ BAŞA
Fatsalı Terzi Fikri, Ovacıklı Fatih Mehmet!
Metin Pamuk İÇİMİZDEN BİRİ
KALBİM İKİ PARÇA
Av.Dr. Tuncer Özyavuz  KRAL ÇIPLAK
PAUL AUSTER'İN -ŞANS MÜZİĞİ
Tulay Hergünlü PRİZMA
Türk Milleti; Büyük Plan’a “DUR!” de…
Emin Varol- AKLIN YOLU-
Göçer
Deniz AYDEMİR -BURADAN BAKINCA-
AKP Seçmeninin Milliyetçi Damarlarını Keşfi
Hülya Arslan-KUŞBAKIŞI
İmam  'Pırt' Yapar İse ...
Çok Okunanlar
CHP’NİN ATOMKARINCASI
Köşe Yazarları
Sami Çelik -Sohbet-
BAŞARILI BİR SENDİKADAN NEDEN İSTİFA EDİLİR?
Mustafa Arslan -MUHABBETLE
KAOS
Tuncay Gülçin
Neyi paşlaşamıyorsunuz?


OKUL MÜDÜRLERİNİN ATAMASI RAYDAN ÇIKTI..
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Okullara yapılacak olan, Okul Müdürlerinin atama süreci tam anlamıyla raydan çıkıyor. Önce havada uçuşan takdir ve teşekkür belgeleriyle birilerinin puanları yükseltiliyor, daha sonraları da kadro açıkları olan okulların il

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Okullara yapılacak olan,  Okul Müdürlerinin atama süreci tam anlamıyla raydan çıkıyor. Önce havada uçuşan takdir ve teşekkür belgeleriyle birilerinin puanları yükseltiliyor, daha sonraları da kadro açıkları olan okulların ilan edildiği iddia ediliyor. Ama süreçteki en garip çarpıklık Tercihlerin gece yarısı saat 24.00’e kadar yapılabilmesi.

“Karanlıkta yapmayın uyarısı”

Yönetici adaylarının birçoğunun tercihlerini okullarının müdürlerine imzalatarak mesai saati içinde yapacağını düşünürsek gece yarısına kadar devam eden tercih sürecini art niyetli buluyoruz” diyen Türk Eğitim-Sen İstanbul 5 No.lu Şube Başkanı Enver Demir, “üyelerimizden yönetici adayı olanların tercihlerini gece saat 23.30’a kadar yapmayacağını”  belirttikten sonra, tüm Okul Müdürü ve İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerinin, o gece saat 24.00 a kadar mesai yapmalarını ve makamlarında olmalarının gerektiğini ifade etti. Üyelerinin herhangi birinin tercihlerini imzalatmak için gece yarısı yöneticileri makamlarında bulamaması halinde yönetici atama sürecini yargıya taşıyacaklarını ilan etti.

Benzer uygulamalar yargıdan döndü

Yönetici atama sürecinde dikkat çekici olan bir diğer husus da tercih yapma süresinin 26 ocak gece yarısı saat 24:00’da sona ermesi.
 
“Bugüne kadar hiçbir tercih süresinin gece yarısına kadar sürdüğüne şahit olmamıştık” denilen bildiride Hafta sonu yapılan atamaların, yargı tarafından iptal edildiği belirtilerek “Eski Bakan Hüseyin ÇELİK’in giderayak, ‘bakanlık yetkimi kullandım atadım’ dediği atamaların yarısı yargı tarafından iptal edildi.(Diğer yarısı için yargı süreci devam ediyor) Milli Eğitim Bakanlığında biz bunların hepsini gördük, ancak; mesai saatinin 7 saat uzatılmasına ilk defa şahit oluyoruz. Yoksa Yönetici atamada, literatüre birde 24 lük Müdürler mi eklenecek? Bunlar, ciddi soru işaretleridir” diye kaygılar dile getirilmektedir.
 
Adayların başvurularını bağlı oldukları okulun Müdürüne imzalatma zorunluluğu olması nedeniyle “Mesai saati sonrası Müdürünü bulamayacağını düşünen birçok aday başvurusunu mesai saati bitmeden yapacak ve saat 17:00 itibariyle herkesin tercih listesi sistemde görünecektir” denilen bildiride daha sonraları şu ifadeler yer almaktadır:

“Bu tür ayak oyunlarına gerek yoktur”

“Kadrolaşma konusunda sınır tanımayan Bakanlığın talimatları ile 7 saatlik geniş bir zaman diliminde, kendilerine yakın adayların tercihlerini değiştirmeleri ve puanlarına en uygun okulları yazmalarını sağlamak çok kolay olacaktır. Burada bazı kurum amirlerinin de gece mesaisine hazır olmaları gerektiği anlaşılmaktadır.( Bu iş bir Bilgisayar ve kurum şifresine bakar) Bu nedenle başvuru süresinin gece yarısı değil, mesai saati bitimiyle sone ermesi daha doğru olacaktır. Başvuruların, mesai bitiminde bitirilmesi ve derhal ilan edilmesi gerekir. Başvurular ilan edildikten sonra ilgili komisyonlar incelemelerini yapar ve yaptıkları iş ve işlemleri kamuoyuyla paylaşırlar ise problem çıkmaz.
Türk Eğitim Sen İstanbul 5 Nolu şube olarak yapılanların ve yapılacakların farkındayız. Bu tür ayak oyunlarına gerek yoktur, eğitim çalışanları bu oyunlardan artık bıktı usandı. Liyakat ve birikimi uygun olanların haklarını yemeyelim.
Sürecin raydan çıkmaması ve eğitim çalışanlarının haklarının gasp edilmemesi için her türlü çalışmayı yapacağız.”
Paylaş

14:50:18
0000-00-00
Bu haber  2060  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 EHTİYAR MÜDÜRLER ADINA  2010-05-05
  ehtiyar müdürler mağdur edildiler sendikalar ise sadece izliyorlar
 SENDİKA OLARAK BU YÖNETMELİĞİN GEÇİŞİNDEKİ AMACINI GENEL MERKEZ AÇIKLAMALIDIR.SENDİKA BİZLERİN SAYESİNDE YATMA YERİ DEĞİL. HAKKIMIZI KİMLER NASIL ARAYACAKLAR. BİZ HİZMETİ FAZLA OLAN MÜDÜRLER SİZLERİN SAYESİNDE MAĞDUR EDİLDİLER. AMA BİR GÜN SİZDE BİZLERİN YAŞINA GELDİĞİNDE AYNI DURUMA DÜŞECEĞİNİZDE ANLARSINIZ
 OĞUZ  2010-05-05
  HİZMETİ FAZLA OLANLARIN MAĞDUR EDİLM HAKSIZLIĞI
 SINAVLA OKUL MÜDÜRLERİNİN ATANMASI 35 YIL HİZMETİ OLAN 28 YIL OKUL MÜDÜRÜ OLARAK ÜLKEMİN MUHTELİF YERLERİNDE BİR FİİL ÇALIŞAN OLARAK HAKSIZLIĞA UĞRADIĞIMI ADALETSİZ BİR DAVRANIŞ OLARAK ALGILIYORUM.13.08.2009 TARİHİNDE YAYINLANAN YÖNETİCİ ATAMA YÖNETMELİĞİNDEKİ 22. MADDE GEREĞİ EMEĞİ YIL OLARAK FAZLA HİZMETE SAYGINLIK BAKIMINDAN ADALETSİZ BİR ATAMANIN İÇİNDE YER ALACAĞIZ ŞÜPHESİ OLUŞMAKTADIR.KEŞKE BİZLERDE SINAV KAZANAN ARKADAŞLARLA BERABER ATAMALARIMIZ YAPILMIŞ OLUNSA İDİ. AYRICA BEŞ YILLIK YER DEĞİŞTİRME DEĞİŞİM VE GELİŞİM BAKIMINDAN MÜDÜRLERE KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNMEKTEYİM. AYRICA YEDİ YIL AYNI OKUL MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞMAM BENİMDE DEĞİŞİM VE YENİLEME ETKENLİĞİNDE OKUL SINIRLARI İÇİNDE KALMAMA GEREK OLMUŞTUR. ÜÇ YIL SONRA TAYIN İSTEME HAKKIMIZIN YÖNETMELİĞİN KURBANI OLARAK BİZLER GİBİ OLAN ARKADAŞLARIN MAĞDUR OLMASINA NEDEN OLMUŞTUR. ÇÜNKÜ O DÖNEMDE AÇIK BULUNAN MÜDÜRLÜKLERE ATAMA HAKKIMIZIN OLMAYIŞI MAĞDUR OLMAMIZA NEDEN OLMUŞTUR. BU İŞLEMLERİN ÇALIŞAN ÖĞRETMENLER ARASINDA YAPILMASI EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN KURTARACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM BU İNSAN VİCDANINDA HİZMETE SAYGINLIĞIN GÖSTERGESİ OLMAKTADIR. ÖRNEĞİN 5 VEYA 10 YILLIK OKUL MÜDÜR YARDIMCILIĞI YAPMIŞ OLUP SINAV KAZANAN BİR MÜDÜR YARDIMCISI AÇIK BULUNAN OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE ATAMASI YAPILIRKEN 22. MADDEYE GÖRE BEŞ YILLIK YER DEĞİŞTİRMEDE KENDİ ARAMIZDA VE İL VE İLÇELER ARASI DA ATAMA İŞLEME GİRMESİ SONUCU AÇIK BULUNAN OKUL SAYISININ AZALMASI VE OKUL MÜDÜRLERİ KISMİ OLARAK AÇIKTA KALMASINA NEDEN OLACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BEŞ YILLIK YER DEĞİŞTİRME NE KADAR OLUMLU İSE HİZMETTE VEFA OLAN ALANA İSE OLUMSUZ BAKIYORUM.ADALETİN OLDUĞU YERDE HUZUR VE BİRLİK AYRILIĞIN OLDUĞU YERDE İSE AYRIŞMA VE KAYIRMA OLACAKTIR.AYRICA OKUL MÜDÜRLERİNİN DERSLERE GİRMESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİMİ SBS VE ÖSS BAŞARISINA ETKİ YAPMIŞ OLDUĞU SORUNUNUNDA BÜYÜK SIKINTI OLUŞTURMAKTADIR.BİLHASSA İLKÖĞRETİM OKULLARINDA BRANŞLI İDARECİLER DERSE GİRERKEN SINIF ÖĞRETMENLERİ GİRMEMESİ İDARİ ÇALIŞMA BÜTÜNLÜĞÜN BOZULMASINA NEDEN OLMAKTADIR.OLUMSUZLUKLARIN HAKKANİYET ÇÖZÜMÜ İLE OLUŞUMUNU TEMENNİ EDERİM

 ak  2010-02-01
  REZALETİN DANISKASI…
 REZALETİN DANISKASI….
Hasan DEMİRCİOĞLU | lise kayıt ücretleri hk. | 94.123.228.xxx | 29.09.2009 00:21:51
Merhaba
PENDİK İlçe Milli eğitim müdürlüğü komisyonunun belirlemiş olduğu ve internet sitesinde yayınladığı PENDİK lisesini kazanan kardeşimi bugün okula kayıt için götürdüm. Pendik lisesi müdürü Mustafa DEDEBAŞ kontenjan dolu diyerek İlçe milli eğitim Şube müdürü Mustafa SARICA yı aradı ve kontenjan dolu neden bu öğrenciyi buraya yönlendirdiniz zaten benim sınırlarım içinde değil dedi. Mustafa DEDEBAŞ telefonda Mustafa SARICA ile görüştükten sonra gidip Mustafa SARICA ile görüşmemizi istedi. Pendik ilçe Milli eğitim müdrülüğüne Mustafa SARICA nın yanına gittim. Bana M.SARICA komisyonumuz pendik lisesini seçmiştir kayıt yaptırmak zorundadır okul müdürümüz dediler. Tekrar Pendik lisesine gittim. Okul müdürü M.DEDEBAŞ ile konuştum. Bana komisyonun kararı beni ilgilendirmez dedi. Bende kardeşim okumayacakmı burası seçilmiş kayıdını yapmak zorundasınız dedim. M.DEDEBAŞ tamam kaydını aşağıdan gidip yaptırın dedi ve ekledi;Komisyon istedi diye kabul etmiyorum ben istediğim için kabul ediyorum kayıt yaptırmanız dedi. Kardeşimi alıp kayıt için bir alt kata indik. Bayana kayıt yaptırmak istiyoruz dedik. Bayan okul müdürü M.DEDEBAŞ ı telefon ile aradı bu öğrenciyi kayıt ediyorum dedi ve aralarında kısa bir görüşme daha geçti. Bayan telefonu kapattı ve bölge dışındasınız baraj puan Pendik lisesi 60 sizin 58 bunlardan dolayı 700TL YEDİYÜZ TL ödeme yaparsanız kayıdı gerçekleştireceğim dedi.Bende ödeyemeyeceğimi söyledim kendisine. Bana o zaman kayıt yapamayız dediler. Bunun üzerine tekrar PENDİK ilçe Milli eğitime gittim. Bu seferki gidişimde Pendik ilçe milli eğitim müdürü Bahattin GÖK ile görüştüm. Sayın Bahattin GÖK pendik lisesi müdürü benden 700 tl istiyor dedim dememle birlikte odaya Mustafa SARICA da girdi. Karşıma oturdu. 700tl mi istediler dedi. Sayın Bahattin GÖK ve Mustafa SARICA evet 700tl istediler deyince bana güldüler. Ne kadar verebilirsin dediler. Ben para isteyemezler demelerini beklerken ne kadar paran var dediler bana bende 200tl var dedim. Tamam git ver bu kadar var de alır Mustafa DEDEBAŞ dediler. İşte o anda fark ettim nasıl bir soygun üçgeninin içine düştüğümü. Karşımda Pendik İlçe milli eğitim müdürü ,Şube müdürü geçmişler alaycı tavırlarıyla konuşuyorlardı. Ben kardeşimi bu parayı denkleştiremediğim için okuluna kayıt ettiremedim. Hayatımda böyle bişey yaşamadım. Hep derlerdi orası böyle para istiyor şurası böyle para istiyor diye. İnanmazdım. Şimdi başıma gelince anladım. Bahattin GÖK ,Mustafa SARICA ve Mustafa DEDEBAŞ gibi eğitimciler oldukça işimiz gerçekten çok zor. Buraya bunları bişey yapın diye değil içimi dökmek için yaziyorum. Bu yazdıklarımın hiç birşeyi değiştirmeyeceğini bile bile yazıyorum. Belki sizde gülersiniz. Belki üzülürsünüz. Ama bugün kontenjanım yok kayıt yapamam diyen sonrada 700TL ver kayıdı yapalım diyen bir okul müdüründen ne bekleyebilirim ki.Kardeşimide okula yazdıramadım yaşıtları okuyorlar benim kardeşim liseye başlayamadı.
Saygılarımla Hasan DEMİRCİOĞLU GSM: (535)2339960

 Hüsamettin ŞENER  2010-01-23
  Deprem,Flaket erken uyarı merkezi ERZİNCAN - T Ü R K İ Y E
 Deprem Erken Uyarı Merkezi Erzincan - T Ü R K İ Y EHüsamettin ŞENERGÜNLERDİR UYARDIM AMA NE YAZIKKİ ANLAYAN YOK....-ÖNCEDEN BİLİNDİ 2009-12-31 10:40:22 Günler önce Bu noktalarda Olacak depremleri ve felaketleri ABD nin üstün Teknolojiye sahip NASA 2sına Bıraktım diye bildirmiştim. Ama UYUDUKLARINI anlayıncada. Güney amerika (-70-24) noktasından şiddetli sinyal aldım 6 mağnitüdü aşacak diye bildirdim. Bu noktayı önceki yaptığım uyarılarımdan ilham alıp çıkarmasını bekledim NASAnın. İşte Üstün Teknoloji Böyle Olur. TÜRKÜN BULUŞLARI İLE...
 Hüsamettin ŞENER  2010-01-18
  Ray kırıktır...
 SABAH WEB SAYFAMDAN BİLDİRDİM . İNANMAYANLAR WEB SAYFAMA BAKSINLAR.
www.depremerkenuyari.com
Bu Habere Yorum Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Videolu Haberler
 BU MÜZE DÜNYADA TEK  ŞANS OYUNLARINDA İDDAA ÖNDE GİDİYOR
 Usta kalemden KURBANYA ÖYKÜLERİ
 Pendik Green Park'ta Tecavüz
 SICAKELLER, gönülleri ısıtıyor
 ASFOR Evleri'nde yok yok
 AYGAD'dan Kamuoyuna Duyuru
 Patlayıcı Prof. Dr.Kahriman CHP'de
 Kumkumoğlu aday adayı
 Ateşten Gömleğimizi Giydik
 CHP Hep Hayatımda Oldu
Köşe Yazarları
Nazan Şara Şatana
DİRİLİŞ – ERTUĞRUL
Nadide Çiçek -Bir Hoş Seda
Bedava Yolculuk
Selçuk Tutak -EĞİTİMCİ
TEOGDA HEDEFE DOĞRU EMİN ADIMLAR
ANKET
Güvenlik Kodu cPCWk
Sonuçlar
Döviz Kurları
TCMB Kurları
Merkez Bankası Kurları
Haber Kategorileri
HAVA DURUMU
ISTANBUL2004 Pendik Sonsöz Gazetesi (Bu Gazete Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir) Susmayacağız...Susturamazlar!


amatör götten sikis sikis porno izle porn  

Reklam: İLETİŞİM  |  KÜNYE