İlhan Akansoy BAŞ BAŞA
Bakar Kör
Metin Pamuk -İçimizden Biri
SİYASETİN KÖTÜLÜĞÜ CEHALETTEN BESLENMESİDİR
Av.Dr. Tuncer Özyavuz KRAL ÇIPLAK
Oyum Ekmeleddin Hocaya ,Çünkü...
Tulay Hergünlü PRİZMA
Büyük Plan (5)
Emin Varol- AKLIN YOLU-
Adalet
Deniz AYDEMİR -BURADAN BAKINCA-
YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN “PARALEL” KULLANMA KILAVUZU
Hülya Arslan-KUŞBAKIŞI
Kanla Karışık Demokrasi
Tuncer Özyavuz Pendik
  20 A?ustos 2014 Çarşamba  HACI BEKTAŞ-I VELİ GEZİSİ  15:02  EĞİTİM İMECEMİZE ÇAĞIRIYORUZ 14:43  İŞARETSİZ BİDONLARA DİKKAT 16:22  GEÇİCİ SONUÇLAR AÇIKLANDI 21:04  YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR 13:37  BELEDİYE Mİ, DİYANET Mİ? 15:02  ASPİRİN YENİ MUCİZESİ 23:44  GAZZE İÇİN DİPLOMATİK ÇÖZÜM ARANIYOR 02:15  İSTANBUL’A DOLU YAĞDI 18:45  Ayaklarınız Sağlığınız Hakkında Ne Diyor? 13:58
Çok Okunanlar
EĞİTİM İMECEMİZE ÇAĞIRIYORUZ
Köşe Yazarları
Sami Çelik -Sohbet-
Çöplüklerden geçinenler
Osman Güdü -MİMAR GÖZÜYLE
SİYASETİN SLÜETİNDEN GÖRÜNENLER
Mustafa Arslan -MUHABBETLE
ALMANYA’DAN
Okan SARPAŞ -ONBEŞLİK
GÜNDEM LAKLÂK, KONU AHLÂK
Marko PAŞA
SAYIN TEVFİK BEY İLE YENİDEN...
Akif Avcı-AÇILIM-
ABD AMPÜLLERİ
Zilli Abla -Bir sor, -Suç ve ceza ortağınız-
Seçmenden bulun inşallah.


CUMARTESİ SAKIN HASTA OLMAYIN
Ozellikle gözlerinden rahatsız olan vatandaşlar, Pendik’te Cumartesi günü kurulan Pazar nedeni ile muayene ve tedavileri için Sistem Göz Hastanesine giremiyorlar.

 Pendik-Ihlamur Sokak ve Vişne Sokak’ta konuşlanan Anadolu yakasının en modern Sistem Göz Hastanesi’ne değil girmek, görebilmek adeta bir mucize. Acil hastaların bile hastaneye giremediklerini ifade eden hastane yetkilileri, “Kurulan tezgahlar yürümeye değil adım atmaya bile imkan vermiyor. Kapılarımızı bin bir güçlükle açabiliyoruz. Yaşlı ve özürlü hastalarımız mecburen geri dönmek zorunda kalıyorlar.” yakınmalarıyla bu çağdışıcılığa Pendik Belediyesinden bir çözüm bulmasını bekliyorlar.

Cumartesi Pazarı nedeniyle açılan Pazar tezgahları kaldırımları tamamen işgal ettiği gibi, çevrede faaliyetlerini sürdüren işyeri sahiplerini de canlarından bezdiriyor. Sahil dolgu alanında milyarlar harcanarak yapılan Bedevi Cadırı görünümündeki, mimari estetikten uzak yeni Pazar Yerinin akıbeti ise hala meçhul. Her hafta Pazar esnafının cevre binalara bağladıkları ipler, cadırlar için kullanılan demir cubuklar, kaldırımlara kurulan tezgahlar, gerilen iplere asılan çarşaf çarşaf mallar, adım atmaya dahi imkan vermiyor. Pazarın kurulduğu sokaklarda oturan vatandaşın, yerleşik esnafın yaşam ve kullanım alanlarının daraltılması bir yana, bu bölgeye acil (ambulans, itfaiye) müdahale gerektiren bir durumla karşılaşıldığında meydana gelecek facianın sorumluluğunu kim veya hangi makam üstlenecek? Pazarın kurulduğu gün muşteri bir yana kendilerinin bile işyerlerine bin bir güçlükle girebildiklerini ifade eden işyeri sahipleri “Pazar sahile taşınacak diye sabırla bekledik, ancak hala bir gelişme yok. Senelik tabela vergisi ödüyoruz, vergimizi ödüyoruz, gel gelelim cumartesi günleri iş yapamıyoruz. iş yerlerimizin önü tamamen kapanıyor, bir yandan tezgahlar, bir yandan iplere asılan mallar. Gün ortası iş yerlerimizi aydınlatmak icin elektrik yakıyoruz. Allah korusun bir şey olsa, bu sokağa ne itfaiye girebilir, ne ambulans. Esnaf olarak yeterince sorunumuz var, bir de her hafta sonu Pazar esnafı ile mucadele ediyoruz. İpleri bağladıkları kepenk demirlerimiz eğrildi, tabelalarımız hasar gördu. Bize de yazık. Hafta arası park eden araçlar, Cumartesi günleri Pazar ve pazarcılardan gına geldi. Yetkililerin artık bizleri canımızdan bezdiren, kangrenleşen bu cerahat ile artık ilgilenmeleri lazım.”sözleri ile feryat ediyorlar.

Paylaş

15:38:52
0000-00-00
Bu haber  186  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 gülnur  2010-02-06
  pendik pazarı
  pendik pazarı kesinlikle kalkmalı ya da azaltılmalı
ben pendik balıkçı sokakta ikamet ediyorum, pazarcılar 10 seneden fazladır balkona bağladıkları demirden dolayı balkonu yıktılar,bir mühendis olarak göz göre göre stabilitesi sıfırlandı anlatamadık,her cumartesi sabah tartışıyoruz,zabıtalar bile söz geçirmekte zorlanıyorlar.Birde hangi ilçede bu kadar büyük pazar var sorarım mantığını nedir geçen sene bir arka sokakta çıkan yangında itfaiye giremedi. bir çalışma yok mu bu konuda artık.. sahile bağlanan yatırım ne olacak,hayır gitmeyeceklerdi oraya ozaman neden yapıldı o proje..
Bu Habere Yorum Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Videolu Haberler
 Usta kalemden KURBANYA ÖYKÜLERİ  Pendik Green Park'ta Tecavüz
 SICAKELLER, gönülleri ısıtıyor
 ASFOR Evleri'nde yok yok
 AYGAD'dan Kamuoyuna Duyuru
 Patlayıcı Prof. Dr.Kahriman CHP'de
 Kumkumoğlu aday adayı
 Ateşten Gömleğimizi Giydik
 CHP Hep Hayatımda Oldu
 O güllerin altında mezarlar var
 Çözüm, BİRLİKTE YAŞAMAK İRADESİ
Köşe Yazarları
Nazan Şara Şatana
Mevlana Hazretlerinde; Kendimi hatırladım…
Suay KARAMAN- (TÜMÖD) Genel Sekreteri
ORTAÇAĞ ARTIKLARI
Doğan Çakmak - BAMTELİ
BU PAKETTE DEMOKRASİ VAR MI?
Turgut ÜNLÜ -ÇÖZÜM-
23 NİSAN
POHPOH PAŞA
HURŞİDOĞLU BEHZAT EN UZMAN BABA TARİHÇİ (139)
GAK-GAK
KARGADAN AL HABERİ
ANKET
Güvenlik Kodu 28G6b
Sonuçlar
Döviz Kurları
Döviz Kuru
Haber Kategorileri Yandex.Metrica©2008 Sonsöz Gazetesi (Bu Gazete Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir) Susmayacağız...Susturamazlar!

Reklam:   pendik  |  liposhot satın al  |  İLETİŞİM  |  KÜNYE