İlhan Akansoy  BAŞ BAŞA
Şamar Oğlanı
Metin Pamuk İÇİMİZDEN BİRİ
Bana göre En Büyük Kriz...
Av.Dr. Tuncer Özyavuz  KRAL ÇIPLAK
PAUL AUSTER'İN -ŞANS MÜZİĞİ
Tulay Hergünlü PRİZMA
Aranan bahane bulunmuştur!
Emin Varol- AKLIN YOLU-
Seçim
Deniz AYDEMİR -BURADAN BAKINCA-
KAYNAK YOK HE Mİ?
Hülya Arslan-KUŞBAKIŞI
İmam  'Pırt' Yapar İse ...
Çok Okunanlar
HAYDİ, ARDAHAN’A DENİZ’İ GÖSTER
Köşe Yazarları
Sami Çelik -Sohbet-
‘’30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’’NA GİDEN YOL
Mustafa Arslan -MUHABBETLE
SAMİMİYET
Marko PAŞA
SAYIN TEVFİK BEY İLE YENİDEN...


CUMARTESİ SAKIN HASTA OLMAYIN
Ozellikle gözlerinden rahatsız olan vatandaşlar, Pendik’te Cumartesi günü kurulan Pazar nedeni ile muayene ve tedavileri için Sistem Göz Hastanesine giremiyorlar.

 Pendik-Ihlamur Sokak ve Vişne Sokak’ta konuşlanan Anadolu yakasının en modern Sistem Göz Hastanesi’ne değil girmek, görebilmek adeta bir mucize. Acil hastaların bile hastaneye giremediklerini ifade eden hastane yetkilileri, “Kurulan tezgahlar yürümeye değil adım atmaya bile imkan vermiyor. Kapılarımızı bin bir güçlükle açabiliyoruz. Yaşlı ve özürlü hastalarımız mecburen geri dönmek zorunda kalıyorlar.” yakınmalarıyla bu çağdışıcılığa Pendik Belediyesinden bir çözüm bulmasını bekliyorlar.

Cumartesi Pazarı nedeniyle açılan Pazar tezgahları kaldırımları tamamen işgal ettiği gibi, çevrede faaliyetlerini sürdüren işyeri sahiplerini de canlarından bezdiriyor. Sahil dolgu alanında milyarlar harcanarak yapılan Bedevi Cadırı görünümündeki, mimari estetikten uzak yeni Pazar Yerinin akıbeti ise hala meçhul. Her hafta Pazar esnafının cevre binalara bağladıkları ipler, cadırlar için kullanılan demir cubuklar, kaldırımlara kurulan tezgahlar, gerilen iplere asılan çarşaf çarşaf mallar, adım atmaya dahi imkan vermiyor. Pazarın kurulduğu sokaklarda oturan vatandaşın, yerleşik esnafın yaşam ve kullanım alanlarının daraltılması bir yana, bu bölgeye acil (ambulans, itfaiye) müdahale gerektiren bir durumla karşılaşıldığında meydana gelecek facianın sorumluluğunu kim veya hangi makam üstlenecek? Pazarın kurulduğu gün muşteri bir yana kendilerinin bile işyerlerine bin bir güçlükle girebildiklerini ifade eden işyeri sahipleri “Pazar sahile taşınacak diye sabırla bekledik, ancak hala bir gelişme yok. Senelik tabela vergisi ödüyoruz, vergimizi ödüyoruz, gel gelelim cumartesi günleri iş yapamıyoruz. iş yerlerimizin önü tamamen kapanıyor, bir yandan tezgahlar, bir yandan iplere asılan mallar. Gün ortası iş yerlerimizi aydınlatmak icin elektrik yakıyoruz. Allah korusun bir şey olsa, bu sokağa ne itfaiye girebilir, ne ambulans. Esnaf olarak yeterince sorunumuz var, bir de her hafta sonu Pazar esnafı ile mucadele ediyoruz. İpleri bağladıkları kepenk demirlerimiz eğrildi, tabelalarımız hasar gördu. Bize de yazık. Hafta arası park eden araçlar, Cumartesi günleri Pazar ve pazarcılardan gına geldi. Yetkililerin artık bizleri canımızdan bezdiren, kangrenleşen bu cerahat ile artık ilgilenmeleri lazım.”sözleri ile feryat ediyorlar.

Paylaş

15:38:52
0000-00-00
Bu haber  966  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 gülnur  2010-02-06
  pendik pazarı
  pendik pazarı kesinlikle kalkmalı ya da azaltılmalı
ben pendik balıkçı sokakta ikamet ediyorum, pazarcılar 10 seneden fazladır balkona bağladıkları demirden dolayı balkonu yıktılar,bir mühendis olarak göz göre göre stabilitesi sıfırlandı anlatamadık,her cumartesi sabah tartışıyoruz,zabıtalar bile söz geçirmekte zorlanıyorlar.Birde hangi ilçede bu kadar büyük pazar var sorarım mantığını nedir geçen sene bir arka sokakta çıkan yangında itfaiye giremedi. bir çalışma yok mu bu konuda artık.. sahile bağlanan yatırım ne olacak,hayır gitmeyeceklerdi oraya ozaman neden yapıldı o proje..
Bu Habere Yorum Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir. Yorumlarinizda Türkçe karakterler kullanmayiniz.

Videolu Haberler
 BU MÜZE DÜNYADA TEK  ŞANS OYUNLARINDA İDDAA ÖNDE GİDİYOR
 Usta kalemden KURBANYA ÖYKÜLERİ
 Pendik Green Park'ta Tecavüz
 SICAKELLER, gönülleri ısıtıyor
 ASFOR Evleri'nde yok yok
 AYGAD'dan Kamuoyuna Duyuru
 Patlayıcı Prof. Dr.Kahriman CHP'de
 Kumkumoğlu aday adayı
 Ateşten Gömleğimizi Giydik
 CHP Hep Hayatımda Oldu
Köşe Yazarları
Nazan Şara Şatana
DİRİLİŞ – ERTUĞRUL
GAK-GAK KARGADAN AL HABERİ
KARGADAN AL HABERİ
Nadide Çiçek -Bir Hoş Seda
Bedava Yolculuk
Turgut Ünlü -AÇILIM-
CHP'DE ÖNSEÇİM
Selçuk Tutak -EĞİTİMCİ
ÇOCUKLARI CAMİLERDEN KOVMAYIN!
ANKET
Güvenlik Kodu j6uwq
Sonuçlar
Döviz Kurları
TCMB Kurları
Merkez Bankası Kurları
Haber Kategorileri
HAVA DURUMU
ISTANBUL2004 Pendik Sonsöz Gazetesi (Bu Gazete Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir) Susmayacağız...Susturamazlar!


amatör götten sikis sikis porno izle porn  

Reklam: İLETİŞİM  |  KÜNYE