İlhan Akansoy BAŞ BAŞA
Kaçınılmaz son!
Metin Pamuk İÇİMİZDEN BİRİ
TÜRKİYE’DE KADININ ADI VAR KENDİ YOK
Av.Dr. Tuncer Özyavuz KRAL ÇIPLAK
PAUL AUSTER'İN -ŞANS MÜZİĞİ
Tulay Hergünlü PRİZMA
AK (!) Saray, “Şerefimiz”miş!
Emin Varol- AKLIN YOLU-
Çözülme
Deniz AYDEMİR -BURADAN BAKINCA-
İtikatlı Pezevenk İle İtikatsiz Cemaatin Hikâyesi
Hülya Arslan-KUŞBAKIŞI
Egemenlik Kayıtsız Şartsız RTE'nindir!
  20 Aralyk 2014 Cumartesi  SIKIŞINCA DAVA AÇMAK MODA OLDU 15:06  İSTANBUL KARAMURAT'TAN SORULACAK 00:00  NEDİR GİZLEDİĞİNİZ BAŞKAN 15:58  YENİ BAŞKAN A. İRFAN KURTULUŞ OLDU 15:47   KİMSE YAYIN YOLUYLA HAKARET EDEMEZ 12:37  BATTANİYELERİNİZİ HAZIRLAYIN! 11:06  PENDİK BATI MAHALLESİ SİL BAŞTAN 14:15   FITRATIMIZDA MÜCADELE VAR 14:21  SANKİ DÜN GİBİYDİ GEÇEN YILLAR 11:53  KAÇAK SARAY İÇİN KAÇAK CEVAP 13:11
Çok Okunanlar
NEDİR GİZLEDİĞİNİZ BAŞKAN
Köşe Yazarları
Sami Çelik -Sohbet-
ARTIK HİÇ BİR ŞEYİMİZSİNİZ!
Osman Güdü -MİMAR GÖZÜYLE
SİYASETİN SLÜETİNDEN GÖRÜNENLER
Mustafa Arslan -MUHABBETLE
KÖR FAKİRLİK
Marko PAŞA
SAYIN TEVFİK BEY İLE YENİDEN...
Akif Avcı-AÇILIM-
2015 SEÇİME DOĞRU


CUMARTESİ SAKIN HASTA OLMAYIN
Ozellikle gözlerinden rahatsız olan vatandaşlar, Pendik’te Cumartesi günü kurulan Pazar nedeni ile muayene ve tedavileri için Sistem Göz Hastanesine giremiyorlar.

 Pendik-Ihlamur Sokak ve Vişne Sokak’ta konuşlanan Anadolu yakasının en modern Sistem Göz Hastanesi’ne değil girmek, görebilmek adeta bir mucize. Acil hastaların bile hastaneye giremediklerini ifade eden hastane yetkilileri, “Kurulan tezgahlar yürümeye değil adım atmaya bile imkan vermiyor. Kapılarımızı bin bir güçlükle açabiliyoruz. Yaşlı ve özürlü hastalarımız mecburen geri dönmek zorunda kalıyorlar.” yakınmalarıyla bu çağdışıcılığa Pendik Belediyesinden bir çözüm bulmasını bekliyorlar.

Cumartesi Pazarı nedeniyle açılan Pazar tezgahları kaldırımları tamamen işgal ettiği gibi, çevrede faaliyetlerini sürdüren işyeri sahiplerini de canlarından bezdiriyor. Sahil dolgu alanında milyarlar harcanarak yapılan Bedevi Cadırı görünümündeki, mimari estetikten uzak yeni Pazar Yerinin akıbeti ise hala meçhul. Her hafta Pazar esnafının cevre binalara bağladıkları ipler, cadırlar için kullanılan demir cubuklar, kaldırımlara kurulan tezgahlar, gerilen iplere asılan çarşaf çarşaf mallar, adım atmaya dahi imkan vermiyor. Pazarın kurulduğu sokaklarda oturan vatandaşın, yerleşik esnafın yaşam ve kullanım alanlarının daraltılması bir yana, bu bölgeye acil (ambulans, itfaiye) müdahale gerektiren bir durumla karşılaşıldığında meydana gelecek facianın sorumluluğunu kim veya hangi makam üstlenecek? Pazarın kurulduğu gün muşteri bir yana kendilerinin bile işyerlerine bin bir güçlükle girebildiklerini ifade eden işyeri sahipleri “Pazar sahile taşınacak diye sabırla bekledik, ancak hala bir gelişme yok. Senelik tabela vergisi ödüyoruz, vergimizi ödüyoruz, gel gelelim cumartesi günleri iş yapamıyoruz. iş yerlerimizin önü tamamen kapanıyor, bir yandan tezgahlar, bir yandan iplere asılan mallar. Gün ortası iş yerlerimizi aydınlatmak icin elektrik yakıyoruz. Allah korusun bir şey olsa, bu sokağa ne itfaiye girebilir, ne ambulans. Esnaf olarak yeterince sorunumuz var, bir de her hafta sonu Pazar esnafı ile mucadele ediyoruz. İpleri bağladıkları kepenk demirlerimiz eğrildi, tabelalarımız hasar gördu. Bize de yazık. Hafta arası park eden araçlar, Cumartesi günleri Pazar ve pazarcılardan gına geldi. Yetkililerin artık bizleri canımızdan bezdiren, kangrenleşen bu cerahat ile artık ilgilenmeleri lazım.”sözleri ile feryat ediyorlar.

Paylaş

15:38:52
0000-00-00
Bu haber  225  kere okundu Yazıcıya Yolla
YORUMLAR
 gülnur  2010-02-06
  pendik pazarı
  pendik pazarı kesinlikle kalkmalı ya da azaltılmalı
ben pendik balıkçı sokakta ikamet ediyorum, pazarcılar 10 seneden fazladır balkona bağladıkları demirden dolayı balkonu yıktılar,bir mühendis olarak göz göre göre stabilitesi sıfırlandı anlatamadık,her cumartesi sabah tartışıyoruz,zabıtalar bile söz geçirmekte zorlanıyorlar.Birde hangi ilçede bu kadar büyük pazar var sorarım mantığını nedir geçen sene bir arka sokakta çıkan yangında itfaiye giremedi. bir çalışma yok mu bu konuda artık.. sahile bağlanan yatırım ne olacak,hayır gitmeyeceklerdi oraya ozaman neden yapıldı o proje..
Bu Habere Yorum Ekleyin
İsim
E-posta
Başlık
Yorum
       Tüm alanlari doldurmaniz gerekmektedir

Videolu Haberler
 BU MÜZE DÜNYADA TEK  Usta kalemden KURBANYA ÖYKÜLERİ
 Pendik Green Park'ta Tecavüz
 SICAKELLER, gönülleri ısıtıyor
 ASFOR Evleri'nde yok yok
 AYGAD'dan Kamuoyuna Duyuru
 Patlayıcı Prof. Dr.Kahriman CHP'de
 Kumkumoğlu aday adayı
 Ateşten Gömleğimizi Giydik
 CHP Hep Hayatımda Oldu
 O güllerin altında mezarlar var
Köşe Yazarları
Nazan Şara Şatana
MUHTEŞEM YÜZYILDAYDIM
GAK-GAK KARGADAN AL HABERİ
KARGADAN AL HABERİ
ANKET
Güvenlik Kodu R3k7c
Sonuçlar
Döviz Kurları
Döviz Kuru
Haber Kategorileri Yandex.Metrica©2008 Sonsöz Gazetesi (Bu Gazete Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir) Susmayacağız...Susturamazlar!

Reklam: İLETİŞİM  |  KÜNYE